Badanie pisma ręcznego pod kątem psychologicznym


Badanie grafologiczne

Grafologia, znana też jako psychologiczna analiza pisma, bada związki między charakterem pisma a osobowością jego autora. Nazwa ta wywodzi się z dwóch greckich słów: grapho [piszę] oraz logos [słowo, nauka]. Grafologia opiera się na stwierdzeniu, że ludzkie pismo jest niepowtarzalne i silnie zindywidualizowane, przez co nie ma dwóch identycznych charakterów pisma.

Grafologia
może pomóc w analizie:

 • cech osobowościowych (znane i ukryte),
 • mocnych i słabych stron,
 • uczuć,
 • zachowania,
 • stylu życia,
 • o predyspozycjach, np. motorycznych, emocjonalnych,
 • o zaburzeniach organicznych lub funkcjonalnych osoby badanej.

Jedną z naszych usług eksperckich jest dogłębna analiza psychologiczna pisma odręcznego i podpisu. Styl pisania, nacisk na papier i wiele innych czynników umożliwia nam analizę ludzkiego charakteru. Po badaniu Centrum przekazuje szczegółowy raport z odpowiednim wyjaśnieniem. 

Ekspertyzy grafologiczne

Centrum Dowodowe wykracza poza samą analizę pisma ręcznego i podpisów; mamy doświadczenie oraz fachową wiedzę umożliwiającą nam przeprowadzenie ekspertyzy tak, aby został zbadany każdy aspekt dostarczonego do nas dokumentu.

W ramach badań eksperckich wykonywany jest szereg czynności badawczych z zachowaniem rzetelności, sumienności oraz pełnego profesjonalizmu. Do tego wykorzystywane są poparte naukowo metody badawcze. Przy tak skonsolidowanym działaniu podczas ekspertyzy powstaje opinia wraz materiałem poglądowym z przebiegu badań.

 

Badania grafologiczne są wykorzystywane zarówno przez służby państwowe jak i klientów indywidualnych, np. przy sprawach rozwodowych.

 

Jak skorzystać z usług grafologicznych Centrum Dowodowego?

1. Zamów usługę
Wybór usługi i złożenie zamówienia. Sprawozdanie do celów prywatnych, w tym badanie samego siebie lub osoby trzeciej.
2. Realizacja
Wypełnienie odpowiedniego formularza i przesłanie materiałów na adres Centrum Dowodowego. Możliwe jest badanie zarówno oryginalnych dokumentów jak ich skanów i kopii.
3. Odbierz raport
Centrum Dowodowe rozumie delikatną naturę wielu spraw, w związku z którymi kierowane są do nas zlecenia. Raport może zostać przekazany dyskretnie, na przykład za pomocą paczkomatu, a na prośbę klienta w inny, wskazany przy zamówieniu sposób.

Realizacja zlecenia rozpocznie się po dotarciu do Centrum Dowodowego dokumentów bądź ich kopii. Po zakończeniu ekspertyzy przygotujemy raport sygnowany znakiem jakości Centrum Dowodowego.

Dowiedz się więcej o sobie dzięki własnemu podpisowi. W przygotowanym przez Centrum Dowodowe formularzu znajdują się zdania, które należy własnoręcznie przepisać.

Co o nas mówi nasz charakter pisma?

Zamów badanie własnego charakteru pisma
Zamów badanie pisma już dziś. Po zamówieniu skontaktuj się z nami a pomożemy przygotować Ci materiały do analizy. Po zamówieniu badania pobierz i wypełnij formularz.
Formularz pobrania własnego charakteru pisma
Pobierz formularz badania charakteru pisma.

Badanie charakteru pisma osoby trzeciej

Zamów badanie charakteru pisma osoby trzeciej
Celem badania jest wykazanie cech osoby piszącej. Po zamówieniu badania pobierz formularz i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi zabezpieczania próbek pisma.
Formularz pobrania charakteru pisma osoby trzeciej
Pobierz formularz badania charakteru pisma osoby trzeciej.
Zestaw do przesyłania dokumentów
Zarówno oryginalny dokument jak i materiał porównawczy powinny być prawidłowo zabezpieczone. Zamów dedykowany zestaw ułatwiający przesłanie dokumentów.

Nieszablonowy pomysł na prezent

Badanie grafologiczne w ujęciu psychologicznym jest ciekawą i oryginalną formą prezentu. Na podstawie charakteru pisma profesjonalista Centrum Dowodowego oceni, jaką osobą jest składający podpis. W przygotowanej na tę okazję usłudze ważną rolę odegra zarówno sam podpis jak i próbka pisma. Poza sprawozdaniem z badania raport zawiera w sobie również specjalnie przygotowaną kartę, w której wypunktowane zostaną cechy osobowości i dodatkowe widoczne w próbce pisma elementy. Sprawdź już dziś jak możesz sprawić niezwykły prezent zarówno sobie jak i bliskiej osobie.

Zamów badanie w projekcie - Co mówi o mnie moje pismo?
Zamów raport z personalizowaną kartą już dziś.
Projekt Co mówi o mnie moje pismo? Zamów prezent już dziś
Zamów raport z personalizowaną kartą już dziś w formie badania lub jako kod upominkowy.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości których nie wyjaśniła strona internetowa, zachęcamy do kontaktowania się z Centrum Dowodowym mailowo bądź telefonicznie. Nasi pracownicy pomogą Państwu telefonicznie w godzinach 09:00 - 17:00.

FAQ

Czym jest badanie grafologiczne?

 • Jest to badanie, którego celem jest ustalenie autentyczności pisma lub ustalenia tożsamości autora tekstu.

Co wchodzi w skład ekspertyzy grafologicznej?

 • W skład ekspertyzy grafologicznej wchodzi weryfikacja autentyczności pisma ręcznego, rozpoznanie ewentualnego fałszerstwa i sporządzenie opinii na temat badanego tekstu.

Jakiego rodzaju teksty mogą być poddane ekspertyzie grafologicznej?

 • Ekspertyzie grafologicznej może zostać poddany każdego rodzaju tekst w postaci pisma ręcznego. Najczęściej badane przez grafologów są: testamenty holograficzne oraz notarialne, anonimy i podpisy oraz wszelkiego rodzaju dokumenty na których znajduje się pismo ręczne. Przedmiotem badań eksperckich są również: przerobienia lub podrobienia paraf, kwot, tekstu mającego znaczenie prawne np. na wszelkiego rodzaju dokumentach, oświadczeniach, wekslach itp. Dodatkowo grafolog korzystając z zaawansowanych technik może badać dokumenty urzędowe (publiczne) oraz wszelkie dokumenty drukowane.

Na czym polega techniczne badanie dokumentów?

 • Grafolog dokonuje ekspertyzy wszelkiego rodzaju dokumentów, w tym urzędowych, jak paszporty, dowody osobiste, prawa jazdy, karty pobytu, patenty, legitymacje, przepustki i akty stanu cywilnego. Grafolog dokonuje również ekspertyzy dokumentów prywatnych, jak np. umowy, oświadczenia itp.

Czy można dokonać anonimowej analizy dokumentów?

 • Tak. Centrum Dowodowe dba o ochronę interesów klienta między innymi poprzez zachowanie dyskrecji, co ułatwiają np. paczkomaty.

Czy analiza grafologiczna może stanowić dowód w sądzie?

 • Tak. Analiza dokonana przez certyfikowane laboratorium gwarantuje rzetelne wykonanie i będzie stanowić wiarygodny dowód w sądzie.

W jakiego rodzaju sprawach sądowych możemy korzystać z analizy grafologicznej i technik badania dokumentów?

 • Analizę grafologiczną i techniki badań dokumentów można wykorzystywać w sprawach karnych, cywilnych i administracyjnych. Sprawy karne to wszelkiego rodzaju sprawy z zakresu fałszerstwa tj. fałszerstwa dokumentów, bądź posługiwania się podrobionym dokumentem. W sprawach cywilnych analiza grafologiczna wykorzystywana jest np. przy sprawach spadkowych, umożliwiając potwierdzenie lub podważenie autentyczności dokumentów, a także w we wszelkich sprawach, gdzie konieczne jest potwierdzenie ważności oświadczeń woli, podpisów na dokumentach, wekslach itp. 

Czy z pisma ręcznego można wywnioskować cechy charakteru badanej osoby?

 • Tak. Analizą cech osoby ludzkiej na podstawie próbek pisma zajmuje się grafologia psychologiczna. Jest to gałąź grafologii kryminalistycznej. Dzięki takiemu badaniu możliwe jest określenie kim może być sprawca np. anonimu, a następnie w toku dalszego postępowania dokonanie analizy porównawczej próbek pisma i ustalenie sprawstwa.

Czy dzięki analizie można sprawdzić autentyczność banknotów i dokumentów tożsamości?

 • Tak. Fałszowanie dokumentów i banknotów może dokonywać się przez podrobienie, bądź przerobienie. W wielu przypadkach nawet osoby zajmujące się zawodowo sprawdzaniem dokumentów mogą mieć problem ze stwierdzeniem fałszerstwa w przypadku dobrze zrobionych podróbek. Dopiero analiza w eksperckim ośrodku jest w stanie wychwycić niuanse świadczące o nieautentyczności dokumentu. Takie usługi również znajdują się w zakresie analiz Centrum Dowodowego.

Co zrobić w przypadku, gdy mamy do czynienia z dokumentem, którego autentyczność budzi naszą wątpliwość?

 • Przede wszystkim należy zachować spokój i skontaktować się ze specjalistą. Zapraszamy do kontaktu z grafologami Centrum Dowodowego za pomocą numeru telefonicznego: +48 730 902 525 lub drogą mailową: kontakt@centrumdowodowe.pl. Omówimy wszelkie kwestie związane z usługą i zleceniem. Gwarantujemy dyskrecję i rzetelne wsparcie.

Czy badanie grafologiczne jest drogie?

 • Wstępną wysokość kosztów ekspertyzy podamy podczas wyceny zlecenia. Wszystko zależy od zakresu badania, materiału, materiału porównawczego i ilości koniecznych badań dodatkowych.

Jak długo trwa sprawdzenie i opiniowanie?

 • Czas realizacji wynosi zwykle do 14 dni roboczych od otrzymania obiektu badań do zwrotu dowodów ze sporządzeniem opinii / sprawozdania, natomiast wstępną opinię ustną otrzymuje się w ciągu 2 dni roboczych od otrzymania materiałów. Zlecenia bardziej złożone mogą wymagać dodatkowego czasu.

Czy można badać kserokopie dokumentów?

 • Tak. Jednak do badań w celach procesowych oryginały dokumentów są niemal niezbędne. Bez nich nie jest możliwe uzyskanie 100% pewnej oceny badanego dokumentu.
Kontakt
W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości których nie wyjaśniła strona internetowa, zachęcamy do kontaktowania się z Centrum Dowodowym mailowo bądź telefonicznie. Nasi pracownicy pomogą Państwu telefonicznie w godzinach 09:00 - 17:00.